Medarbejdere og ph.d.-studerende

Name Job title Email Phone Building
Laufer, Katja Gæsteforsker katja.laufer@bios.au.dk 1540
Lauridsen, Anne Aagaard Ph.d.-studerende anneaagaard@bios.au.dk
Lauridsen, Lise Laborant ill@bios.au.dk +4587158832 B3.18
Lauridsen, Torben Linding Seniorforsker tll@bios.au.dk +4587158762 M2.09
Laursen, Karsten Seniorforsker emeritus kl@bios.au.dk +4587159012 8410, H.115
Lennert, Ann Eileen Postdoc ann.e.lennert@uit.no
Lever, Mark Associeret mark.lever@bios.au.dk
Levi, Eti Ester eel@bios.au.dk
Lewandowska, Magdalena Specialestuderende magda@bios.au.dk B1.18
Lewis, Robert John Postdoc rob.lewis@bios.au.dk +4587154325 1540, 317
Li, Wang Postdoc wangli@bios.au.dk
Linnebjerg, Jannie Fries Postdoc jafl@bios.au.dk +4587159032 7418, I1.27
Liu, Qingfu Gæste ph.d.-studerende qingfu@bios.au.dk 1535, 229
Liu, Shenglin liu.shenglin@bios.au.dk
Liu, Wei Ph.d.-studerende weli@bios.au.dk
Loeschcke, Volker Professor volker@bios.au.dk +4587156547 1540, 225
Lomstein, Bente Aagaard Professor bente.lomstein@bios.au.dk +4587156595 1540, 131
Lund, Marie Braad Adjunkt mblu@bios.au.dk 1540, 119
Lund-Hansen, Lars Chresten Lektor lund-hansen@bios.au.dk +4587155615 1540, 023
Lush, Jared Nathan Specialestuderende jlush@bios.au.dk
Lustermans, Jamie Ph.d.-studerende jl@bios.au.dk
Lykke, Anne Mette Seniorforsker aml@bios.au.dk +4587158839 C3.14
Lægaard, Simon Professor emeritus simon.laegaard@bios.au.dk 1540
López-Blanco, Efrén Postdoc elb@bios.au.dk 7418, I1.45b
Ma, Tianxiao Gæste ph.d.-studerende matianxiao@bios.au.dk +4587156136 1540, 328
Maagaard, Astrid Ledet Studentermedhjælper astrid.maagaard@bios.au.dk
Maar, Marie Seniorforsker mam@bios.au.dk +4587158572 B1.06
MacLean, Heidi Postdoc hmaclean@bios.au.dk 1130, 118
Madsen, Aksel Bo Seniorforsker abm@bios.au.dk +4587158863 8411, H.102
Madsen, Bjarke Ph.d.-studerende bjarke.madsen@bios.au.dk +4587156128 1540, 329
Madsen, Jesper Professor og leder af Center for Adaptiv Naturforvaltning jm@bios.au.dk +4587158692 8412, H.148
Madsen, Kenny Plauborg Logistikassistent kpm@bios.au.dk +4587158925 7425, P1.06
Madsen, Natalia E.L. Ekstern vip nel@bios.au.dk
Madsen, Peter Teglberg peter.madsen@bios.au.dk +4587156501 1131, 228
Maegaard, Karen Ph.d.-studerende karen.maegaard@bios.au.dk +4587154341 1540, 122
Majer, Marija Studentermedhjælper marija@bios.au.dk 1535, 218
Malinka, Chloe Elizabeth Ph.d.-studerende chloe.e.malinka@bios.au.dk +4587154318 1130, 134
Manenti, Tommaso Gæste forsker tommaso@bios.au.dk
Mann, Hjalte Mads Rosenstand Ph.d.-studerende mann@bios.au.dk +4531178585 8416, K101
Marcussen, Luna Kondrup Akademisk medarbejder lunakm@bios.au.dk 8412, H147
Marietou, Angeliki Postdoc a.marietou@bios.au.dk +4587156586 1535, 122
Markager, Stiig Professor ssm@bios.au.dk +4587158582 7411, B1.27
Marshall, Ian Adjunkt ianpgm@bios.au.dk +4587156553 1535, 123
Massling, Andreas Seniorforsker anma@envs.au.dk +4587158518 7412, C1.16
Mastepanov, Mikhail Specialkonsulent mikhail.mastepanov@bios.au.dk 7418, I1.45b
Mata, Julia Carolina Ph.d.-studerende julia.mata@bios.au.dk +4587154328 1540, 325
Mayer, Martin Postdoc martin.mayer@bios.au.dk 8416, K201
McQueen, Sebastian Niebuhr
Meerhoff, Mariana mm@bios.au.dk
Mehlsen, Anne Kirstine Akademisk medarbejder anne.mehlsen@bios.au.dk +4587156564 1540, 021