Medarbejdere og ph.d.-studerende

Name Job title Email Phone Building
Meire, Lorenz Postdoc lorenz.meire@bios.au.dk 1540, 033
Mejlgaard, Maya Jepsen Sekretariatsleder maj@bios.au.dk 1540, 019
Mellerup, Kavi Frederik Systemudvikler kavi@bios.au.dk +4531535651 8411, H203
Mellerup, Markus Speciale studerende markus.mellerup@bios.au.dk 1535, 213
Meltofte, Hans Emeritus mel@bios.au.dk +4587158691 7418, I1.39
Merkel, Flemming Ravn Seniorforsker frm@bios.au.dk +4587158685 I2.11
Meyer, Rikke Louise Lektor rikke.meyer@inano.au.dk +4587156739 1592, 218
Meysman, Filip Jean Remi Gæsteforsker fmeysman@bios.au.dk +4587153562 1540, 119
Mgana, Huruma Gæste ph.d.-studerende hurumamgana@bios.au.dk
Michaud, Alexander Postdoc abmichaud@bios.au.dk +4587168292 1535, 124
Mikkelsen, Lonnie Ph.d.-studerende lomi@bios.au.dk +4587158716 7425, P1.24
Mikkelsen, Peter It-medarbejder pmi@bios.au.dk +4587158876 8411, H205
Mikkelsen, Peter Schmidt Administrativ medarbejder pemi@bios.au.dk +4593508392 1540, 025
Mikkelsen, Sigrid Elgaard sem@bios.au.dk 8612, B1.18
Mimet, Anne anne.mimet@bios.au.dk
Mirza, Ako Osman Observatør aom@bios.au.dk +4587158885 8416, K111
Moeslund, Jesper Erenskjold Forsker jesper.moeslund@bios.au.dk +4587158986 8411, H201
Mohn, Christian Seniorforsker chmo@bios.au.dk +4587158564 A1.39
Molina Navarro, Eugenio emna@bios.au.dk
Monsarrat, Sophie Marie Postdoc smonsarrat@bios.au.dk
Mosbech, Anders Seniorforsker amo@bios.au.dk +4587158686 I2.13
Mouritsen, Kim Nørgaard Lektor kim.mouritsen@bios.au.dk +4587156113 1134
Muir, Magdalena Gæsteprofessor mamuir@ucalgary.ca 8001
Munk, Michael Ph.d.-studerende munk@bios.au.dk +4587154329 1540, 316
Murphy, Fionn Postdoc fionn@bios.au.dk 7410, A1.45
Møgelvang, Kathe Teknisk tegner km@bios.au.dk +4587158413 A1.12 - 14
Møller, Berit Langkilde Laborant blm@bios.au.dk +4587158481 7411, B1.08
Møller, Eva Friis Seniorforsker efm@bios.au.dk +4587158559 A1.41
Møller, Sarina Mischa sarina@bios.au.dk
Nabe-Nielsen, Jacob Seniorforsker jnn@bios.au.dk +4587158696 7425, P1.25
Nazipi, Seven Ph.d.-studerende seven90@bios.au.dk +4587154336 1540, 128
Nedergaard, Dorte Laborant dn@bios.au.dk +4587158754 C2.19
Niekrenz, Isabella Caroline S Specialestuderende icsn@bios.au.dk
Nielsen, Anders Forsker an@bios.au.dk
Nielsen, Boy Overgaard Professor emeritus boy.overgaard.nielsen@bios.au.dk 1540
Nielsen, Carsten Brian It-medarbejder cbn@bios.au.dk +4587158936 D1.01
Nielsen, Erik Videnskabelig medarbejder ehn@bios.au.dk 7425, P1.02
Nielsen, Ivan Laborant irn@bios.au.dk 8612, B2.19
Nielsen, Jacob Coleman Akademisk medarbejder jcn@bios.au.dk +4593521779 8410, H215
Nielsen, Jesper Specialestuderende jen@bios.au.dk
Nielsen, Johnny Laborant jni@bios.au.dk +4587158766 C2.14
Nielsen, Knud Erik ken@bios.au.dk
Nielsen, Lars Peter Professor, centerleder lpn@bios.au.dk +4587156542 1540, 126
Nielsen, Lise Brunberg lise.brunberg.nielsen@bios.au.dk +4587156525 1540, 217
Nielsen, Lærke Ph.d.-studerende lsn@bios.au.dk
Nielsen, Maria Blach Center administrator mbn@bios.au.dk +4587154339 1540, 124
Nielsen, Marie-Louise Hinsch T Specialestuderende
Nielsen, Mia Videnskabelig assistent mialybkaer@bios.au.dk 7425
Nielsen, Mogens Gissel Lektor emeritus au20540@bios.au.dk
Nielsen, Rasmus Due Akademisk medarbejder rdn@bios.au.dk +4587158874 8410, H111