Medarbejdere og ph.d.-studerende

Name Job title Email Phone Building
Nielsen, Steffen Larni Specialestuderende steffen.larni.nielsen@bios.au.dk 1535, 226
Nielsen, Susanne Laborant susanne.nielsen@bios.au.dk 1540, 117
Nielsen, Søren Dollerup Videnskabelig assistent soren.dollerup@bios.au.dk 1535, 122
Nikolajsen, Mette L. G. Laborant mn@bios.au.dk 1540, 013
Normand, Signe Lektor signe.normand@bios.au.dk +4587154345 1540, 330
Nowak, Barbara Adjungeret professor
Nygaard, Bettina Seniorrådgiver bny@bios.au.dk +4587158474 8416, K108
Nøjgaard, Jacob Klenø Seniorforsker jakn@envs.au.dk +4587158553 7412, C1.12
Nørgård, Mikkel Ørnfeldt Specialestuderende mikkelnoergaard@biomed.au.dk
Nørmark, Maria Juul Instruktor marianormark@bios.au.dk
Nørnberg, Per Lektor emeritus geopn@bios.au.dk +4587156562 1540, 136
Nørregaard, Rasmus Dyrmose Ph.d.-studerende rdyn@bios.au.dk
Nørtoft Jensen, Susanne Institutsekretær snj@bios.au.dk +4587151364 A1.17
Odgaard, Bent Vad Professor emeritus bvo@geo.au.dk
Oest, Karina Bomholt Laborant kbo@bios.au.dk +4521998582 1540, 115
Olesen, Annica annica.olesen@bios.au.dk
Olesen, Birgit Lektor birgit.olesen@bios.au.dk +4587156576 1135, 231
Olesen, Jens Mogens Professor emeritus jens.olesen@bios.au.dk 1540
Olsen, Kent kent.olsen@bios.au.dk
Olsen, Saara Kaisa Maaria
Ordonez Gloria, Alejandro Adjunkt alejandro.ordonez@bios.au.dk +4587154347 1540, 326
Ottosen, Lone Jytte Lund Laboratorieoverassistent lone.ottosen@bios.au.dk +4587156584 1135, 225
Outridge, Peter peterou@btech.au.dk
Overgaard, Johannes Professor johannes.overgaard@bios.au.dk +4587156505 1131, 222
Ovesen, Niels Bering Akademisk medarbejder nbo@bios.au.dk +4587158752 D2.01
Grønkjær, Peter Lektor peter.groenkjaer@bios.au.dk +4587156114 1134, 228
Pacheco Cueva, Vladimir Douglas Lektor vpc@cas.au.dk +4587162217 1461, 622
Pacheco Esnal, Juan Pablo Ph.d.-studerende jp@bios.au.dk
Palner, Maria Kristina Holst Videnskabelig assistent mariapalner@bios.au.dk 7425, P1.21
Pasgaard, Maya Gæsteforsker mapa@bios.au.dk
Pastor Oliveras, Ada Gæsteforsker adapastor@bios.au.dk 1135, 219
Pastor Rollan, Ane Ph.d.-studerende apro@bios.au.dk
Paulsen, Maria Lund Postdoc mlp@bios.au.dk 1540, 031
Pearcy, Ashley Grace Gæsteforsker ashley.pearcy@bios.au.dk +4587156569 1540, 319
Pedersen, Dennis Akademisk medarbejder dp@bios.au.dk +4587156516 1540, 327
Pedersen, Helle Buur Akademisk medarbejder hbu@bios.au.dk +4520696564 1134, 220
Pedersen, Lars Borregaard Laboratorietekniker lbp@bios.au.dk +4587154338 1540, 117
Pedersen, Lasse Studerende lp@bios.au.dk +4541820064 B1.19/8614
Pedersen, Marie Skou Laborantpraktikant mspe@bios.au.dk
Pedersen, Morten Kræpping mkr@sm.au.dk +4528933484 1100
Pedersen, Ole Styrmand skipperole@bios.au.dk
Pedersen, Pil Birkefeldt Møller Ph.d.-studerende pil.pedersen@bios.au.dk 1535, 227
Pedersen, Rasmus Østergaard Ph.d.-studerende rasmus.pedersen@bios.au.dk +4587156136 1540, 328
Pedersen, Rune Østergaard Post doc rupd@bios.au.dk
Pein, Niels Datamanager/systemudvikler pein@bios.au.dk 8616, D1.03
Pellerin, André Forsker andre.pellerin@bios.au.dk +4587156551 1535, 122
Pellissier, Loic Adjungeret lektor loip@bios.au.dk
Henriksen, Per Guldhammer It-administrator per.henriksen@bios.au.dk +4528992001 1134, 334
Petersen, Elin Ellebæk Laboratorietekniker elinep@bios.au.dk +4587155996 1131, 132
Petersen, Ib Krag Seniorrådgiver ikp@bios.au.dk +4587158856 8412, H145