Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Staff and Students

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Andersen, Nina Studerende nina.andersen@bios.au.dk 1535, 112
Avci, Burak Gæsteforsker bavci@bios.au.dk 1535, 119
Baaske, Ronny Mario Laborant rb@bios.au.dk 1540, 115
Bamdali, Lykke Beinta Bjærge Laborant lykke.poulsen@bios.au.dk +4524624792 1540, 117
Bavishi, Krutika Postdoc kru@bios.au.dk 3135, 213
Berillo, Dmitriy Postdoc d.berillo@bios.au.dk +4587154341 1540, 122
Bjerg, Jesper Tataru Postdoc jjbjerg@bios.au.dk +4587154332 1540, 132
Brokjær, Signe AC-TAP signe.brokjaer@bios.au.dk
Busck, Mette Marie Ph.d.-studerende mette.busck@bios.au.dk +4561268513
CHANDRA, URVSHI KAVERI Studerende urvshichandra@bios.au.dk 1540, 130
Daines-Ravn, Alysia Victorina Studerende alysiadravn@bios.au.dk 1535, 126
Damgaard, Lars Riis Akademisk medarbejder lrd@bios.au.dk +4587156508 1535, 115
Egenhardt, Martin Studerende me@bios.au.dk 1535, 121
Fapyane, Deby Postdoc dfapyane@bios.au.dk 1540, 122
Findlay, Alyssa Jean Lehsau Postdoc afindlay@bios.au.dk +4587156549 1535, 119
Finster, Kai Professor MSO kai.finster@bios.au.dk +4587156537 1540, 129
Gandini, Rosaria Postdoc rosaria@bios.au.dk 3135, 2.13
Greenrod, Samuel Terrence Edwards Studerende samteg@bios.au.dk 1540
Grøn, Louise Vinther Studerende louise.groen@bios.au.dk 1535, 125
Haslev, Ida Marie Studerende imh@bios.au.dk 1535
Ingvorsen, Kjeld Emeritus kjeld.ingvorsen@bios.au.dk +4587156339 1540, 127
Jørgensen, Bo Barker Professor, centerleder bo.barker@bios.au.dk +4587156563 1535, 118
Jørgensen, Katrine Zacho Studerende kzj@bios.au.dk 1535, 114
Jørgensen, Martin Ravnsbæk Studerende ravnsbaek@bios.au.dk 1535
Kappler, Andreas Adjungeret professor andreas.kappler@uni-tuebingen.de
Kjeldsen, Kasper Urup Lektor kasperuk@bios.au.dk +4587156506 1535, 113
Knudsen, Line Hede Studerende lhk@bios.au.dk 1535, 112
Koren, Klaus Adjunkt klaus.koren@bios.au.dk +4587156508 1535, 115
Korsgaard, Benjamin Smed Ph.d.-studerende bsk@bios.au.dk 3130
Laufer, Katja Gæsteforsker katja.laufer@bios.au.dk 1540
Lomstein, Bente Aagaard Professor bente.lomstein@bios.au.dk +4587156595 1540, 131
Lustermans, Jamie Ph.d.-studerende jl@bios.au.dk
Maegaard, Karen karen.maegaard@bios.au.dk +4561772861
Marietou, Angeliki Postdoc a.marietou@bios.au.dk +4587156586 1535, 122
Marshall, Ian Adjunkt ianpgm@bios.au.dk +4587156553 1535, 123
Marzocchi, Ugo Gæsteforsker ugomar@bios.au.dk 1535, 123
Merl, Theresa Studerende theresamerl@bios.au.dk 1535
Meysman, Filip Jean Remi Gæsteforsker fmeysman@bios.au.dk +4587153562 1540, 119
Nazipi, Seven Ph.d.-studerende seven90@bios.au.dk +4587154336 1540, 128
Nielsen, Lars Peter Professor, centerleder lpn@bios.au.dk +4587156542 1540, 126
Nielsen, Lærke Ph.d.-studerende lsn@bios.au.dk
Nielsen, Maria Blach Center administrator mbn@bios.au.dk +4587154339 1540, 124
Nielsen, Susanne Laborant susanne.nielsen@bios.au.dk +4529888993 1540, 117
Nielsen, Søren Dollerup Ph.d.-studerende soren.dollerup@bios.au.dk
Nikolajsen, Mette L. G. Laborant mn@bios.au.dk +4523269194 1540, 013
Nørnberg, Per Lektor emeritus geopn@bios.au.dk +4587156562 1540, 136
Oest, Karina Bomholt Laborant kbo@bios.au.dk +4521998582 1540, 115
Pedersen, Lars Borregaard Laboratorietekniker lbp@bios.au.dk +4587154338 1540, 117
Pellerin, André Forsker andre.pellerin@bios.au.dk +4587156551 1535, 122
Poulsen, Britta Laboratoriefunktionær britta.poulsen@bios.au.dk +4587154338 1540, 117