Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere og PhD-studerende

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Baatrup, Erik Lektor baatrup@bios.au.dk +4587156524 1131, 226
Bayley, Jeppe Ph.d.-studerende jeppe.bayley@bios.au.dk +4587154324 1134, 124
Bayley, Mark Lektor mark.bayley@bios.au.dk +4587156509 1131, 232
Beedholm, Kristian Akademisk medarbejder kristian.beedholm@bios.au.dk 1131, 126
Brinkløv, Signe Marie Mygind Post doc brinklov@bios.au.dk 1130, 118
Buchanan, Rasmus Akademisk medarbejder rabu@bios.au.dk +4551379090 1134, 330
Bundgård, Amanda Marie Ph.d.-studerende ammagabu@bios.au.dk
Dahl, Birgitte Afdelingssekretær birgitte.dahl@bios.au.dk +4587155991 1131, 130
Elmegaard, Siri Lander Ph.d.-studerende siri@bios.au.dk +4587154318 1130, 134
Fago, Angela Professor MSO angela.fago@bios.au.dk +4587155992 1131, 230
Foskolos, Ilias Ph.d.-studerende ilias.foskolos@bios.au.dk
Gesser, Hans Docent emeritus hans.gesser@bios.au.dk +4587155989 1130, 106
Heerah, Karine Postdoc karine.heerah@bios.au.dk
Henriksen, Per Guldhammer It-administrator per.henriksen@bios.au.dk +4528992001 1134, 334
Hermannsen, Line Postdoc lihe@bios.au.dk +87154318 1130, 134
Hvass, Lars Specialestuderende lahv@bios.au.dk +4587154323 1134, 122
Jensen, Birgitte Ph.d.-studerende birgitte.jensen@bios.au.dk
Jensen, Heidi Meldgaard Dyrepasser biohmj@bios.au.dk +4528992054 1134, 330
Jensen, John Svane Ingeniørassistent biojohn@bios.au.dk +4528992097 1131, 117
Johnson, Mark Peter
Joyce, William Ph.d.-studerende william.joyce@bios.au.dk +4587154317 1130, 110
Jørgensen, Lisa Bjerregaard Ph.d.-studerende lbj@bios.au.dk +4587156591 1134, 123
Kristiansen, Niels U. Ingeniørassistent niels.kristiansen@bios.au.dk +4587154314 1131, 122
Kromand, Kirsten Laborant kkro@bios.au.dk +4587155996 1131, 132
Ladegaard, Michael Postdoc michael.ladegaard@bios.au.dk +4587154317 1130, 110
Madsen, Peter Teglberg Professor peter.madsen@bios.au.dk +4587156501 1131, 228
Malinka, Chloe Elizabeth Ph.d.-studerende chloe.e.malinka@bios.au.dk +4587154318 1130, 134
Malte, Hans Lektor hans.malte@bios.au.dk +4587155994 1131, 224
Nielsen, Mogens Gissel Lektor emeritus au20540@bios.au.dk
Nørgård, Mikkel Ørnfeldt Specialestuderende mikkelnoergaard@bios.au.dk +4528737045
Overgaard, Johannes Professor johannes.overgaard@bios.au.dk +4587156505 1131, 222
Pedersen, Marie Skou Laborantpraktikant mspe@bios.au.dk
Petersen, Elin Ellebæk Laboratorietekniker elinep@bios.au.dk +4587155996 1131, 132
Rojano Doñate, Laia Ph.d.-studerende laiard@bios.au.dk +4587154318 1130, 134
Sprogis, Kate Rose-Ann kate.sprogis@bios.au.dk
Stidsholt, Laura Ph.d.-studerende laura.stidsholt@bios.au.dk +4587154317 1130, 110
Sørensen, Lasse Vestergaard Industriteknikerlærling lasse_vestergaard@bios.au.dk 1131, 117
Thomsen, Mikkel Ph.d.-studerende mikkel.thomsen@bios.au.dk
Tønnesen, Pernille Helene Ph.d.-studerende pernille-t@bios.au.dk +4587154317 1130, 110
Videsen, Simone Kristine Alexandra Ph.d.-studerende simone.videsen@bios.au.dk
Voetmann, Jesper Riedel jesper.voetmann@bios.au.dk +4540763895 1131, 117
Wandborg, Claus Dyrepasserelev claus.wandborg@bios.au.dk 1134, 330
Wang, Tobias Professor tobias.wang@bios.au.dk +4587155998 1131, 223
Weber, Roy E. Professor emeritus roy.weber@bios.au.dk +4587155997 1131, 128
Williams, Catherine Postdoc catherine.williams@bios.au.dk +4587154317 1130, 110