Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Staff and Students

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Amin, Hesham Gæste Ph.d.-studerende au652944@bios.au.dk +4587154341 1540, 122
Avci, Burak Postdoc bavci@bios.au.dk
Baaske, Ronny Mario Laborant rb@bios.au.dk 1540, 115
Bamdali, Lykke Beinta Bjærge Laborant lykke.poulsen@bios.au.dk +4524624792 1540, 117
Bavishi, Krutika Postdoc kb@mbg.au.dk
Bendixen, Mads mlb@bios.au.dk +4530344364 1540
Bendtsen, Anne Sandal Studerende asb@bios.au.dk 1535, 126
Bjerg, Jesper Tataru Postdoc jjbjerg@bios.au.dk +4587154332 1540, 132
Brokjær, Signe Ledende projektkoordinator signe.brokjaer@bios.au.dk 1540
Busck, Mette Marie Videnskabelig assistent mette.busck@bios.au.dk +4587154332 1540, 132
Damgaard, Lars Riis Forsker lrd@bios.au.dk +4587156508 1535, 115
Fapyane, Deby Postdoc dfapyane@bios.au.dk 1540, 122
Findlay, Alyssa Jean Lehsau afindlay@bios.au.dk
Finster, Kai Professor kai.finster@bios.au.dk +4587156537 1540, 129
Gandini, Rosaria Postdoc rosaria@bios.au.dk 3135, 2.13
Giessen, Judith van der
Grundger, Friederike Marie Luise Postdoc friederike.gruendger@bios.au.dk 1540, 031
Hoppe, Morten Studerende
Ingvorsen, Kjeld Emeritus kjeld.ingvorsen@bios.au.dk +4587156339 1540, 127
Jensen, Lasse Studerende lassejensen@bios.au.dk 1540, 122
Jensen, Tobias Sandfeld Ph.d.-studerende tobias.sandfeld@bios.au.dk +4527248841
Jørgensen, Bo Barker Professor bo.barker@bios.au.dk +4587156563 1535, 118
Kappler, Andreas Adjungeret professor andreas.kappler@uni-tuebingen.de
Kjeldsen, Kasper Urup Lektor kasperuk@bios.au.dk +4587156506 1535, 113
Koren, Klaus Adjunkt klaus.koren@bios.au.dk +4587156508 1535, 115
Korsgaard, Benjamin Smed Ph.d.-studerende bsk@bios.au.dk 3130
Laufer, Katja Gæsteforsker katja.laufer@bios.au.dk 1540
Lomstein, Bente Aagaard Professor bente.lomstein@bios.au.dk +4587156595 1540, 131
Lustermans, Jamie Ph.d.-studerende jl@bios.au.dk
Marietou, Angeliki Adjunkt a.marietou@bios.au.dk +4587156549 1535, 119
Marshall, Ian Adjunkt ianpgm@bios.au.dk +4587156553 1535, 123
Marzocchi, Ugo Gæsteforsker ugomar@bios.au.dk 1535, 123
Merl, Theresa theresamerl@bios.au.dk 1535
Meysman, Filip Jean Remi Gæsteforsker fmeysman@bios.au.dk +4587153562 1540, 119
Nazipi, Seven Ph.d.-studerende seven90@bios.au.dk +4587154336 1540, 128
Nielsen, Lars Peter Professor, centerleder lpn@bios.au.dk +4587156542 1540, 126
Nielsen, Lærke Ph.d.-studerende lsn@bios.au.dk
Nielsen, Maria Blach Center administrator mbn@bios.au.dk +4551371192 1540, 024
Nielsen, Susanne Laborant susanne.nielsen@bios.au.dk +4529888993 1540, 117
Nielsen, Søren Dollerup Ph.d.-studerende soren.dollerup@bios.au.dk
Nikolajsen, Mette L. G. Laborant mn@bios.au.dk +4523269194 1540, 013
Nørnberg, Per Lektor emeritus geopn@geo.au.dk +4523382104
Oest, Karina Bomholt Laborant kbo@bios.au.dk +4521998582 1540, 115
Pedersen, Lars Borregaard Laboratorietekniker lbp@bios.au.dk +4587154338 1540, 117
Pellerin, André andre.pellerin@bios.au.dk 1535
Poulsen, Britta Laboratoriefunktionær britta.poulsen@bios.au.dk +4587154338 1540, 117
Rasmussen, Emma Skou Studerende emma.skou@bios.au.dk
Revsbech, Niels Peter Professor revsbech@bios.au.dk +4587156538 1540, 125
Risgaard-Petersen, Nils Lektor nils.risgaard-petersen@bios.au.dk +4587156542 1540, 133
Røy, Hans Lektor hans.roy@bios.au.dk +4587155985 1535, 117