Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Staff and Students

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Amin, Hesham Gæste Ph.d.-studerende au652944@bios.au.dk +4587154341 1540, 122
Avci, Burak Postdoc bavci@bios.au.dk 1540, 028
Baaske, Ronny Mario Laborant rb@bios.au.dk 1540, 115
Bamdali, Lykke Beinta Bjærge Laborant lykke.poulsen@bios.au.dk +4524624792 1540, 117
Bavishi, Krutika Postdoc kb@mbg.au.dk
Bendixen, Mads Akademisk medarbejder mlb@au.dk +4530344364 1540
Bendtsen, Anne Sandal Studerende asb@bios.au.dk 1535, 126
Bjerg, Jesper Tataru Postdoc jjbjerg@bios.au.dk +4587154332 1540, 132
Brokjær, Signe Ledende projektkoordinator signe.brokjaer@au.dk 1540
Busck, Mette Marie Forskningsassistent mette.busck@au.dk +4561268513 AUH 10G, 10G-6-05
Damgaard, Lars Riis Forsker lrd@bios.au.dk +4526353609 1540, 029
Fapyane, Deby Postdoc dfapyane@bios.au.dk 1540, 122
Findlay, Alyssa Jean Lehsau afindlay@bios.au.dk
Finster, Kai Professor kai.finster@bios.au.dk +4587156537 1540, 129
Fonseca, Alexis Ph.d.-studerende
Frigaard, Jonas Studerende jonas.frigaard@au.dk 1540
Gandini, Rosaria Postdoc rosaria@bios.au.dk 3135, 2.13
Grundger, Friederike Marie Luise Postdoc friederike.gruendger@bios.au.dk +4587156689 1130, 334
Grøn, Louise Vinther louise.groen@au.dk 1540
Hoppe, Morten Studerende
Ingvorsen, Kjeld Emeritus kjeld.ingvorsen@bios.au.dk +4587156339 1540, 127
Jensen, Lasse Studerende lassejensen@bios.au.dk 1540, 122
Jensen, Tobias Sandfeld Ph.d.-studerende tobias.sandfeld@bios.au.dk +4527248841
Jørgensen, Bo Barker Professor bo.barker@bios.au.dk +4520102123 1540, 027
Kappler, Andreas Adjungeret professor andreas.kappler@uni-tuebingen.de
Kjeldsen, Kasper Urup Lektor kasperuk@bios.au.dk
Koren, Klaus Adjunkt klaus.koren@bios.au.dk 1540, 029
Korsgaard, Benjamin Smed Ph.d.-studerende bsk@bios.au.dk 3130
Lomstein, Bente Aagaard Professor bente.lomstein@bios.au.dk +4587156595 1540, 131
Lund, Michael Studerende au581621@au.dk 1540, 032
Lustermans, Jamie Ph.d.-studerende jl@bios.au.dk
Marietou, Angeliki Adjunkt a.marietou@bios.au.dk +4587156549 1535, 119
Marshall, Ian Adjunkt ianpgm@bios.au.dk +4591943927 1540, 033
Marzocchi, Ugo Postdoc ugomar@au.dk +4587156691 1535, 031
Medom, Peter Høj Studerende au530921@au.dk 1540, 136
Merl, Theresa theresamerl@bios.au.dk
Meysman, Filip Jean Remi Gæsteforsker fmeysman@bios.au.dk +4587153562 1540, 119
Nazipi, Seven Ph.d.-studerende seven90@bios.au.dk +4587154336 1540, 128
Nielsen, Lars Peter Professor, centerleder lpn@bios.au.dk +4587156542 1540, 126
Nielsen, Lærke Ph.d.-studerende lsn@bios.au.dk
Nielsen, Maria Blach Center administrator mbn@bios.au.dk +4551371192 1540, 024
Nielsen, Susanne Laborant susanne.nielsen@bios.au.dk +4529888993 1540, 117
Nielsen, Søren Dollerup Postdoc soren.dollerup@au.dk +4587156551 1540, 028
Nikolajsen, Mette L. G. Laborant mn@bios.au.dk +4523269194 1540, 013
Nørnberg, Per Lektor emeritus geopn@geo.au.dk +4523382104
Oest, Karina Bomholt Laborant kbo@bios.au.dk +4521998582 1540, 115
Pedersen, Lars Borregaard Laboratorietekniker lbp@bios.au.dk +4587154338 1540, 117
Pellerin, André andre.pellerin@bios.au.dk 1535
Pilon, Steven Stipendiat 1540
Poulsen, Britta Laboratoriefunktionær britta.poulsen@bios.au.dk +4587154338 1540, 117